Dlaczego zdecydowałem się na prowadzenie BLOGA-WEBINAR o ultrasonografii?

            Z zawodu jestem fizjoterapeutą. Moje serce cały czas było i jest przy fizjoterapii mimo, że przez lata pracowałem na „garnuszku” korporacji. Prowadzenie bloga poświęconego wykorzystaniu ultrasonografii i innych metod diagnostyki obrazowej w pracy fizjoterapeutów całkowicie mnie pochłonęło i zainspirowało do zmiany drogi zawodowej. Wszystko zaczęło się od tego, że podjąłem współpracę z firmą sprzedającą aparaty USG, czym zarabiałem na życie, Do tego dołożyło się moje wykształcenie jako fizjoterapeuty i marzenie bycia przedsiębiorcą. Te trzy rzeczy sprawiły, że tematem wykorzystania diagnostyki obrazowej przez kolegów po fachu i nie tylko, zająłem się na 200%. Dzisiaj prowadzenie bloga jest dla mnie nie tylko możliwością upowszechniania ultrasonografii wśród fizjoterapeutów ale także doskonałą okazją do poznawania innych, zakochanych w swojej pracy ludzi!

            Kiedy spotykałem Klientów, którzy byli pasjonatami ultrasonografii to czułem jak gdyby mnie tym zarażali. Zrozumiałem wtedy, że jest to coś, czemu chcę się bliżej przyjrzeć i co być może będzie warto w przyszłości rozwijać. Brakowało mi tylko miejsca gdzie mógłbym uzyskać porady lub wskazówki jak “ugryźć” tą ultrasonografię?! Miałem ogromne chęci i równie wielkie wątpliwości czy to ma sens, by fizjoterapeuta wykorzystywał USG w swojej pracy?! Dzisiaj wiem, że te wątpliwości były tylko i wyłącznie wynikiem braku mojej wiedzy a nie pochodną obiektywnych przesłanek. Natomiast chęci sprawiły, że to co robię teraz trudno jest mi nazwać pracą. Choćby dlatego, że sprawia mi to ogromną przyjemność, kiedy widzę błysk w oku u początkujących adeptów sztuki ultrasonografii!

            Czytasz dalej?

            Doskonale!

            Więc do dzieła!

 USG to kolejne bezpieczne i skuteczne narzędzie w Twojej pracy! Dosłownie każdy może je mieć i wykorzystać ten stetoskop XXI wieku z powodzeniem. Nie mam wątpliwości co do tego, że diagnostyka obrazowa w postaci ultrasonografii w fizjoterapii ma ogromną przyszłość przed sobą, przed Tobą i przed Nami!

Michał Gerke